COVİD-19 KAPSAMINDA ŞİRKET POLİTAMIZ

Değerli müşterilerimiz ve paydaşlarımız;

Bildiğiniz üzere Covid-19 salgını Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak ilan edilmiş olup sürecin bütün dünya da ekonomik olarak ciddi etkilerini görmeye devam edilmektedir.

PEKİ, COVID-19 NEDİR?

Covid-19, hayvanlarda ve insanlarda bulaşıcı yeni bir virüstür. Geçtiğimiz yıllarda ortaya çıkan Orta Doğu Solunum Sendromu solunum yolu (MERS) ve Şiddetli Akut Solunum Sendromu (SARS) hastalıklarından daha şiddetli solunum yolu enfeksiyonlarına neden olduğu bilinmektedir. İnsanlara bulaşması ve Çin’in diğer eyaletlerine yayılıp diğer dünya ülkelerine yayılmıştır.

COVID-19 NASIL ORTAYA ÇIKMIŞTIR?

Covid-19 hastalığı ilk olarak Çin Halk Cumhuriyeti’nin Vuhan eyaletinde deniz ürünleri ve hayvan ürünlerinin satıldığı bir pazarda Aralık ayı sonlarına ortaya çıkmıştır. Hastaların belirtilerinin (nefes darlığı, öksürük, ateş) incelenmesi sonucunda 13 Ocak 2020 tarihinde virüs tanısı konulmuştur. İnsanlara bulaşması ve Çin’in diğer eyaletlerine yayılıp diğer dünya ülkelerine yayılmıştır.

COVID-19 NASIL BULAŞIR?

Covid-19 hastalığının bulaşması en yaygın solunum yoluyla bulaşır. Hastaların öksürmesi ve maske takmaması ile ortama saçtığı virüsü soluyan kişilere virüs bulaşabilmektedir. Bir başka bulaşma şeklide ellerin yıkanmaması yüz, göz, burun veya ağıza götürülmesi yoluyla virüs alınabilir.

 

COVID-19’DAN KORUNMANIN YOLLARI NELERDİR?

  • Yurtdışı çıkışlarının zorunlu olmadığı durumlarda yapılmaması önerilmektedir.
  • El temizliğine dikkat edilmesi ve en az 20 saniye sabun ve su ile yıkamak.
  • Eller yıkamadan ağız, burun ve gözlere temas edilmemelidir.
  • Sosyal mesafe kuralına uyulmalıdır.
  • Kalabalık yerlere girilmemeli, girilmesi zorunlu durumlarda tıbbi maske kullanılmalıdır.
  • Çiğ veya az pişmiş hayvan ürünleri yemekten kaçınılmalıdır.

 

COVID-19 SÜRECİNDE ŞİRKETİMİZ

Ülkemizin, büyük bir titizlikle mücadele verildiği bu günlerde siz müşterilerimize için en sağlıklı hizmeti vermek ve bu hizmeti kapınıza kadar getirmek için yoğun mesai sistemi ile çalışıyoruz. Toplum olarak bizlere düşen Covid-19 pandemi sürecin de en az temas kuralına uymamız büyük önem taşımaktadır. Dolayısıyla internet sitelerinden yapılan alışverişinde bireyler için en doğru tercih olduğu aşikardır. E-carpediem olarak tedarikçilerimiz ile birlikte sizler için en az temas yöntemi ile hizmet vermeye devam etmekteyiz. Hizmetlerimiz müşterilerimizin haklarını koruyan bir sistem çerçevesinde yürütülmektedir. Sitemiz Elektronik Ticari Bilgi Sistemi (ETBİS)’de kayıtlı olup sitemize barkod bilgileri entegre edilmiştir. Müşterilerimizi düşünen yapımız ile iade haklarının da 14 gün koşulsuz yapılmaktadır. Müşteri memnuniyeti ve sağlığı bilinciyle bizi tercih eden müşterilerimize değer veriyoruz.

e-Carpediem ailesi olarak geniş ürün yelpazesi ile kaliteyi ayağınıza hızlı bir şekilde getirmeye devam ediyoruz.

SAĞLIKLI ALIŞVERİŞLER DİLERİZ.

Bir cevap yazın